Eredeti cím: Sheytan vojud nadarad
Típus: Dráma, Akció
Rendező: Mohammad Rasoulof
Játékidő: 151 perc

Eredeti cím: Sheytan vojud nadarad
Típus: Dráma, Akció
Rendező: Peter Segal
Író: Mohammad Rasoulof
Zene: Amir Molookpour
Szereplők: Baran Rasoulof, Mohammad Seddighimehr, Mahtab Servati, Mohammad Valizadegan, Kaveh Ahangar, Zhila Shahi

Nincs gonosz tartalma:

A filmművészet ereje nem csak a látványos speciális effektusokban vagy az elképesztően magas költségvetésű produkciókban rejlik. Sok esetben a legegyszerűbb történetek tudják a legmélyebb érzelmeket kiváltani a nézőkből. Az iráni rendező, Mohammad Rasoulof alkotása, a „Nincs gonosz”, pont ilyen film. Egy olyan darab, mely a lelkünk mélyére hatol, és kérdéseket vet fel az emberi létezésről, a morálról és a társadalmi felelősségről.

A film négy különálló, de mégis összefüggő történetet mesél el, melyek mind az emberi lélek sötét és világos oldalával foglalkoznak. Mindegyik szegmensben a karaktereknek döntést kell hozniuk az élet és halál kérdésében, és ezek a döntések nem csak a saját sorsukat, hanem másokét is befolyásolják. A film középpontjában az áll, hogy vajon az emberek képesek-e ténylegesen gonosz cselekedetekre, vagy csak a körülmények és a társadalom kényszeríti őket erre?

Rasoulof filmje nem egy hagyományos hollywoodi produkció, de éppen ezért annyira frissítő és egyedi. Az iráni társadalom sajátosságai, a kultúra és a vallás mélyen beágyazódik a filmbe, így a néző egy teljesen más kultúrába nyer betekintést, miközben az emberi érzelmeket és motivációkat egyetemes szinten ismerheti fel. A „Nincs gonosz” sokkal több mint egy egyszerű film – ez egy műalkotás, mely mélyen az emberi pszichébe hatol.


Érdekessége
k és háttértények:


1. Mohammad Rasoulof az iráni hatóságokkal való konfliktusai miatt 2017-ben filmmel kapcsolatos tevékenységének öt évre történő beszüntetését rendelték el, mégis folytatta a filmkészítést. A „Nincs gonosz” alkotása körüli titokzatosság még nagyobb várakozást keltett a nemzetközi közönségben.

2. A film 2020-ban a Berlinalén a legjobb filmnek járó Arany Medve díjat nyerte el, ami óriási elismerés az iráni filmművészetnek.

3. Az alkotás számos nemzetközi filmfesztiválon került bemutatásra, és szerte a világon elismerést kapott mélyreható történetéért és az emberi lélek komplexitásának bemutatásáért.

Egy film, amely nem csak a szemünket, hanem a lelkünket is megnyitja, és hosszú ideig kísért a gondolataival.